Özel Kupalar

Fenerbahçe’nin kazandığı Özel Kupalar :

İstanbul’un 3 büyük kulübü de bu 3 önemli kupada yer aldılar.

Tarih Kupa
05.06.1910 Strugglers Kupası
07.05.1911 Kadıköyspor Özel Heykeli
24.05.1914 İttihat ve Terakki Cemiyeti Kupası
19.02.1915 FB-GS Kupası
13.05.1917 Avusturya Ordu Karması Şildi
19.09.1918 FB-GS Kupası
11.05.1919 İskoç Gardlar Şildi
03.10.1919 FB-GS Kupası
09.04.1920 I. Union Club Bayramı Kupası
07.05.1920 II. Union Club Bayramı Kupası
21.05.1920 III. Union Club Bayramı Kupası
1919-1920 Himaye-i Etfal Kupası
01.10.1920 Türkiye Makriköy Gençlerbirliği Turnuvası
03.10.1920 Rum Karması Özel Kupası
15.10.1920 Şehzade Abdülhalim Kupası
12.11.1920 Altınordu Şildi
27.05.1921 Hilâl-i Ahmer Kupası
27.05.1921 Şehzade Ömer Faruk Kupası
27.05.1921 Şehzade Ali Vasıf Kupası
30.04.1922 Makkabi Bayramı Şildi
30.06.1922 Akşam Gazetesi Kupası
30.06.1922 Mahmut Muhtar Paşa Kupası
30.06.1922 Tevfik Bey Kupası
30.06.1922 Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı Kupası
30.06.1922 Vakit Gazetesi Heykeli
15.06.1923 Türkiye İdman ve Spor Alemi Dergileri Kupası
29.06.1923 General Harrington Kupası
30.09.1923 Goldstream Kupası
30.09.1923 Ömer Faruk Bey Kupası
30.09.1923 Sabiha Sultan Kupası
12.06.1925 Türk Tayyare Cemiyeti Kupası
25.10.1929 Fenerbahçe Stadı Açılış Kupası
06.11.1931 Fenerbahçe Stadı Açılış Şildi
17.12.1936 Ankara 19 Mayıs Stadı Açılış Kupası
19.06.1938 Bayram Kupası
03.02.1939 Taksim Stadı Açılış Kupası
13.09.1939 Taksim Stadı 2.Açılış Kupası ( İlk Gece Turnuvası )
30.10.1939 Cumhuriyet Bayramı Kupası
03.12.1939 Stadyum Kupası
1939-1940 Bahar Kupası
1939-1940 Bayram Kupası
09.11.1947 Matbuat Cemiyeti Kupası
14.09.1948 İzmir Fuar Kupası
20.11.1949 Son Saat Gazetesi Kupası
11.12.1949 Ankara Şildi
21.10.1950 Gazeteciler Cemiyeti Kupası
1950-1951 Zafer Gazetesi Kupası
27.01.1952 Eva Perón Kupası
31.08.1952 Akın Gazetesi Kupası
20.12.1952 Fuar ve Turizm Kupası
21.12.1952 Ege Ekspres Gazetesi Kupası
26.04.1953 Çanakkale Abidesi Kupası
06.04.1953 Atina Belediyesi Şildi
30.08.1953 Embros Gazetesi Kupası
06.09.1953 Eskişehir Atatürk Stadı Açılış Kupası
13.09.1953 İzmir Fuar Kupası
27.09.1953 Ankara Telgraf Gazetesi Kupası
29.08.1954 Doğubank Kupası
13.10.1957 Ankara 19 Mayıs Stadı 2.Açılış Kupası
30.03.1958 Başvekil Kupası
03.05.1959 Vali Dilaver Argun Kupası
24.05.1959 Adana Kupası
03.06.1959 Kıbrıs Yeni Sabah Gazetesi Kupası
21.09.1959 Bursa Yangını Yardım Kupası
1960-1961 Bayram Kupası
22.05.1960 Adana Turnuvası Kupası
03.07.1960 Cemal Gürsel Kupası
26.11.1960 Edirne Kurtuluş Kupası
30.08.1961 Zafer Bayramı Kupası
24.01.1966 Ali Sami Yen-Galip Kulaksızoğlu Kupası
30.08.1972 Zafer Bayramı Kupası
21.01.1973 İlk Kurşun Anıt Kupası (Hasan Tahsin Kupası)
28.07.1974 Türk Donanma Vakfı Kupası
28.07.1974 Türk Hava Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Kupası
30.08.1974 I. Zafer Kupası
31.08.1975 II. Zafer Kupası
12.12.1976 Van Depremzedelerine Yardım Kupası
27.07.1980 Berlin Kupası
03.08.1980 Vatan Kupası
19.07.1981 Westphalia Kupası
12.02.1982 Hürriyet Salon Turnuvası Kupası
1982-1983 Ankara Valilik Kupası
08.01.1989 Girne Kupası
05.01.1992 İstanbul Uluslararası Salon Turnuvası Kupası
14.09.1993 Tuborg Kupası
16.01.1994 Bielefeld Salon Turnuvası Kupası
14.01.2007 Antalya Kupası
21.07.2010 Spor Toto Dostluk Kupası
04.09.2010 Cumhuriyet Kupası
16.07.2011 Brüksel Kupası

 

Özel Kupa arenasında en farklı galibiyetimiz :

Maç Türü Tarih Fenerbahçe A Rakip Y Stat
Fenerbahçe Kupası 22.01.1932 Fenerbahçe 14 Union Sportiva Italiana 3 İstanbul Fenerbahçe


Fenerbahçe oynadığı 249 Özel Kupa maçının 202 tanesini Türk takımları ile 47 tanesini yabancı takımlarla oynamıştır.

Fenerbahçe oynadığı 202 Özel Kupa maçını ( Türk takımları ile ) 58 farklı takıma karşı oynamıştır.

ÖZEL KUPALAR    
S RAKİPLER O FB G B FB M FB A FB Y AV / O BAŞARI %
1 Güneş 1 0 0 1 0 1 -1,00 0,00
2 Beykoz 2 0 1 1 2 3 -0,50 16,67
3 Trabzonspor 4 0 3 1 2 3 -0,25 25,00
4 Ermeni Karması 1 0 1 0 1 1 0,00 33,33
5 Sarıyer 1 0 1 0 1 1 0,00 33,33
6 Türkiye Ordu Karması 1 0 1 0 1 1 0,00 33,33
7 Emniyet 1 0 1 0 2 2 0,00 33,33
8 Göztepe 2 1 0 1 5 2 1,50 50,00
9 Galatasaray 63 28 16 19 95 75 0,32 52,91
10 Beşiktaş 34 17 8 9 62 46 0,47 57,84
11 Ankaragücü 4 2 1 1 7 4 0,75 58,33
12 Kurtuluş (Tatavla) 3 2 0 1 10 4 2,00 66,67
13 Kocaelispor 2 1 1 0 3 2 0,50 66,67
14 Altay 8 5 2 1 24 5 2,38 70,83
15 İstanbulspor 5 3 2 0 17 9 1,60 73,33
16 Altınordu İY (Progres) 3 2 1 0 6 4 0,67 77,78
17 Vefa 11 9 1 1 25 10 1,36 84,85
18 Ankara Karması 1 1 0 0 1 0 1,00 100,00
19 Eskişehir Demirspor 1 1 0 0 1 0 1,00 100,00
20 Şekerspor (Şekerhilal) 1 1 0 0 1 0 1,00 100,00
21 Boluspor 1 1 0 0 2 1 1,00 100,00
22 İzmir Demirspor 1 1 0 0 3 2 1,00 100,00
23 Kadıköy 1 1 0 0 3 2 1,00 100,00
24 Türkiye A Milli Takım Adayları 1 1 0 0 4 3 1,00 100,00
25 Adana Akınspor 1 1 0 0 2 0 2,00 100,00
26 Feriköy 1 1 0 0 2 0 2,00 100,00
27 Harp Okulu (Harbiye) 1 1 0 0 2 0 2,00 100,00
28 Mersin İdman Yurdu 1 1 0 0 2 0 2,00 100,00
29 Altınordu ( İzmir ) 1 1 0 0 3 1 2,00 100,00
30 Altınordu/Anadolu Karması 1 1 0 0 3 1 2,00 100,00
31 Antalyaspor 1 1 0 0 3 1 2,00 100,00
32 Rumblers/Telefoncular/Vickers Karması 1 1 0 0 3 1 2,00 100,00
33 Strugglers 1 1 0 0 3 1 2,00 100,00
34 Ankara Karagücü 1 1 0 0 4 2 2,00 100,00
35 Sivasspor 1 1 0 0 3 0 3,00 100,00
36 Altınordu/İzmirspor Karması 1 1 0 0 4 1 3,00 100,00
37 Edirne Karması 1 1 0 0 4 1 3,00 100,00
38 Adapazarı Karması 1 1 0 0 5 2 3,00 100,00
39 Rum Karması 1 1 0 0 5 2 3,00 100,00
40 Dörtler Karması 1 1 0 0 4 0 4,00 100,00
41 İzmir Kültürspor 1 1 0 0 4 0 4,00 100,00
42 Gençlerbirliği 1 1 0 0 5 1 4,00 100,00
43 Edirne Meriçspor 1 1 0 0 5 0 5,00 100,00
44 Maccabi 1 1 0 0 6 1 5,00 100,00
45 Beylerbeyi 1 1 0 0 6 0 6,00 100,00
46 Arnavutköy 1 1 0 0 7 1 6,00 100,00
47 Anadoluhisarı İdman Yurdu 1 1 0 0 7 0 7,00 100,00
48 Bursa Acar İdman Yurdu 1 1 0 0 8 0 8,00 100,00
49 Moda 1 1 0 0 10 1 9,00 100,00
50 Alibeyköyspor (Adalet) 2 2 0 0 5 1 2,00 100,00
51 Hacettepe (Keçiörengücü) 2 2 0 0 9 5 2,00 100,00
52 Karşıyaka 2 2 0 0 5 0 2,50 100,00
53 Küçükçekmecespor (Süleymaniye) 2 2 0 0 5 0 2,50 100,00
54 Eskişehirspor 2 2 0 0 7 2 2,50 100,00
55 Taksim (Şişli) 2 2 0 0 8 2 3,00 100,00
56 Ankara Demirspor 3 3 0 0 12 3 3,00 100,00
57 Union Sportiva Italiana 3 3 0 0 19 5 4,67 100,00
58 Beyoğluspor (Pera) 6 6 0 0 17 5 2,00 100,00
TOPLAM 202 126 40 36 475 221 1,26 68,98

 

Fenerbahçe oynadığı 47 Özel Kupa maçını ( Yabancı takımlar ile ) 42 farklı takıma karşı oynamıştır.

ÖZEL KUPALAR      
S RAKİPLER O FB G B FB M FB A FB Y AV / O BAŞARI % ÜLKE
1 Desportos 1 0 0 1 1 4 -3,00 0,00 Brezilya
2 Rapid Wien 1 0 0 1 1 4 -3,00 0,00 Avusturya
3 Köln 1 0 0 1 2 5 -3,00 0,00 Almanya
4 AZ Alkmaar 1 0 0 1 0 2 -2,00 0,00 Hollanda
5 Coritiba 1 0 0 1 0 2 -2,00 0,00 Brezilya
6 Hamburg SV 1 0 0 1 0 2 -2,00 0,00 Almanya
7 Middlesex Wanderers 1 0 0 1 0 2 -2,00 0,00 İngiltere
8 Boçkay 1 0 0 1 1 3 -2,00 0,00 Macaristan
9 Radniçki Pirot 1 0 0 1 1 3 -2,00 0,00 Yugoslavya
10 Vinersport 1 0 0 1 2 4 -2,00 0,00 Avusturya
11 Twente 1 0 0 1 3 4 -1,00 0,00 Hollanda
12 AEK 2 0 1 1 1 4 -1,50 16,67 Yunanistan
13 PSV Eindhoven 2 0 1 1 3 4 -0,50 16,67 Hollanda
14 Farul Köstence 3 0 2 1 0 1 -0,33 22,22 Romanya
15 Energie Cottbus 1 0 1 0 0 0 0,00 33,33 Almanya
16 Ennadiyül’Ehli 1 0 1 0 1 1 0,00 33,33 Mısır
17 Spartak Moskova 1 0 1 0 1 1 0,00 33,33 Rusya
18 Austria Wien 1 0 1 0 2 2 0,00 33,33 Avusturya
19 Werder Bremen 2 1 0 1 6 3 1,50 50,00 Almanya
20 Estrela Amadora 1 1 0 0 1 0 1,00 100,00 Portekiz
21 KFC Uerdingen 1 1 0 0 1 0 1,00 100,00 Almanya
22 İngiliz Guardlar Karması 1 1 0 0 2 1 1,00 100,00 İngiltere İşgal Kuvvetler
23 Atletico de Lanus 1 1 0 0 3 2 1,00 100,00 Arjantin
24 III Ker 1 1 0 0 3 2 1,00 100,00 Macaristan
25 AEK-Panathinaikos Karması 1 1 0 0 2 0 2,00 100,00 Yunanistan
26 Rajo Vallecano 1 1 0 0 2 0 2,00 100,00 İspanya
27 Manchester City 1 1 0 0 3 1 2,00 100,00 İngiltere
28 Standard Liege 1 1 0 0 3 1 2,00 100,00 Belçika
29 Alemania Aachen 1 1 0 0 3 0 3,00 100,00 Almanya
30 Göteborg 1 1 0 0 3 0 3,00 100,00 İsveç
31 Hertha Berlin 1 1 0 0 3 0 3,00 100,00 Almanya
32 Sturm Graz 1 1 0 0 3 0 3,00 100,00 Avusturya
33 ADO Den Haag 1 1 0 0 4 1 3,00 100,00 Hollanda
34 Fransız Kara Karması 1 1 0 0 4 1 3,00 100,00 Fransa İşgal Kuvvetler
35 Servette 1 1 0 0 5 2 3,00 100,00 İsviçre
36 İngiliz Lightning 1 1 0 0 4 0 4,00 100,00 İngiltere İşgal Kuvvetler
37 İngiliz Goldstream 1 1 0 0 5 1 4,00 100,00 İngiltere İşgal Kuvvetler
38 Kaiserslautern 1 1 0 0 6 2 4,00 100,00 Almanya
39 İngiliz Anatolia 1 1 0 0 5 0 5,00 100,00 İngiltere İşgal Kuvvetler
40 Scoth Armed Forces 1 1 0 0 5 0 5,00 100,00 İskoçya İşgal Kuvvetler
41 Avusturya Ordu Karması 1 1 0 0 6 1 5,00 100,00 Müttefik Avusturya Kuvvetleri
42 Kıbrıs Doğan Türk Birliği 1 1 0 0 6 0 6,00 100,00 KKTC
TOPLAM 47 24 8 15 107 66 0,87 56,74

 

FENERBAHÇE’NİN ÖZEL KUPA MAÇLARI :

Fenerbahçe, futbolda, bir kısmı resmi şampiyonluklardan da önemli, özel kupa maçları da yaptı.

İşaretlemek gerekir ki; Çanakkale, Cemal Gürsel, Atatürk gibi bazı kupalar, resmi maçlar çerçevesi içinde organize edilmişlerdir. Ancak, bir defaya mahsus olarak tertip edildiklerinden, bu bölümde sunulmuşlardır. İstanbul’un 3 büyük kulübü de bu 3 önemli kupada yer aldılar.

 

Maç Türü Tarih Fenerbahçe A Rakip Y SO Ülke Şehir Stat UA UY PA PY
Strugglers Kupası 05.06.1910 Fenerbahçe 3 Strugglers 1 G İstanbul Union Club
Kadıköyspor Özel Heykeli 07.05.1911 Fenerbahçe 3 Kadıköy 2 G İstanbul Union Club
FB-GS Bayramı 25.05.1913 Fenerbahçe 0 Galatasaray 1 M İstanbul Union Club
FB Bayramı 26.10.1913 Fenerbahçe 0 Galatasaray 3 M İstanbul Union Club
İttihat ve Terakki Cemiyeti Kupası 24.05.1914 Fenerbahçe 3 Rumblers/Telefoncular/Vickers Karması 1 G İstanbul Union Club
FB Bayramı 29.01.1915 Fenerbahçe 1 Altınordu İY (Progres) 1 B İstanbul İttihatspor
FB-GS Kupası 19.02.1915 Fenerbahçe 4 Galatasaray 0 G İstanbul İttihatspor
Avusturya Ordu Karması Şildi 13.05.1917 Fenerbahçe 6 Avusturya Ordu Karması 1 G İstanbul İttihatspor
FB-GS Kupası 20.09.1918 Fenerbahçe 4 Galatasaray 0 G İstanbul İttihatspor
FB Bayramı 11.04.1919 Fenerbahçe 1 Altınordu İY (Progres) 0 G İstanbul İttihatspor
İskoçlar Şildi 11.05.1919 Fenerbahçe 5 Scoth Armed Forces 0 G İstanbul İttihatspor
FB-GS Kupası 03.10.1919 Fenerbahçe 3 Galatasaray 0 G İstanbul İttihatspor
I. Union Club Bayramı Kupası 09.04.1920 Fenerbahçe 4 Küçükçekmecespor (Süleymaniye) 0 G İstanbul İttihatspor
II. Union Club Bayramı Kupası 07.05.1920 Fenerbahçe 7 Anadoluhisarı İdman Yurdu 0 G İstanbul İttihatspor
III. Union Club Bayramı Kupası 21.05.1920 Fenerbahçe 4 Galatasaray 0 G İstanbul İttihatspor
Türkiye Makriköy Gençlerbirliği Turnuvası 01.10.1920 Fenerbahçe 1 Beyoğluspor (Pera) 0 G İstanbul İttihatspor 1 0
Türkiye Makriköy Gençlerbirliği Turnuvası 01.10.1920 Fenerbahçe 1 Küçükçekmecespor (Süleymaniye) 0 G İstanbul İttihatspor 1 0
Türkiye Makriköy Gençlerbirliği Turnuvası 01.10.1920 Fenerbahçe 3 Galatasaray 2 G İstanbul İttihatspor 1 0
Rum Karması Özel Kupası 03.10.1920 Fenerbahçe 5 Rum Karması 2 G İstanbul İttihatspor
Şehzade Abdülhalim Kupası 15.10.1920 Fenerbahçe 4 Fransız Kara Karması 1 G İstanbul İttihatspor
Altınordu Şildi 12.11.1920 Fenerbahçe 4 Altınordu İY (Progres) 3 G İstanbul İttihatspor
GS Kupası 17.04.1921 Fenerbahçe 6 Beylerbeyi 0 G İstanbul İttihatspor
GS Kupası 22.04.1921 Fenerbahçe 3 Beşiktaş 0 G İstanbul SAHAYA ÇIKILMADI
GS Kupası 24.04.1921 Fenerbahçe 1 Ermeni Karması 1 B İstanbul İttihatspor
Hilâl-i Ahmer Kupası
Şehzade Ömer Faruk Kupası
Şehzade Ali Vasıf Kupası
27.05.1921 Fenerbahçe 3 Altınordu/Anadolu Karması 1 G İstanbul İttihatspor
GS Kupası 02.06.1921 Fenerbahçe 1 Galatasaray 2 M İstanbul İttihatspor
Makkabi Bayramı Şildi 30.04.1922 Fenerbahçe 6 Maccabi 1 G İstanbul İttihatspor
Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı Kupası
Akşam Gazetesi Kupası
Vakit Gazetesi Heykeli
Mahmut Muhtar Paşa Kupası
Tevfik Bey Kupası
30.06.1922 Fenerbahçe 3 Galatasaray 0 G İstanbul Taksim
Türkiye İdman ve Spor Alemi Dergileri Kupası 18.05.1923 Fenerbahçe 5 İngiliz Anatolia 0 G İstanbul İttihatspor
Türkiye İdman ve Spor Alemi Dergileri Kupası 25.05.1923 Fenerbahçe 4 İngiliz Lightning 0 G İstanbul Taksim
İdman Dernekleri ve Spor Alemi Kupası 15.06.1923 Fenerbahçe 1 Galatasaray 0 G İstanbul Taksim
General Harrington Kupası 29.06.1923 Fenerbahçe 2 İngiliz Guardlar Karması 1 G İstanbul Taksim
Goldstream Kupası
Sabiha Sultan Kupası
Ömer Faruk Bey Kupası
30.09.1923 Fenerbahçe 5 İngiliz Goldstream 1 G İstanbul Taksim
Vatan Gazetesi Kupası 23.01.1925 Fenerbahçe 0 Galatasaray 0 B İstanbul Taksim
Stadyum Kupası 24.04.1925 Fenerbahçe 0 Galatasaray 0 B İstanbul Taksim
Türk Tayyare Cemiyeti Kupası 12.06.1925 Fenerbahçe 1 Galatasaray 0 G İstanbul Taksim
Özel Kupa Turnuva 25.02.1927 Fenerbahçe 2 Harp Okulu (Harbiye) 0 G İstanbul Taksim
Cumhuriyet Gazetesi Kupası 06.05.1927 Fenerbahçe 1 Galatasaray 1 B İstanbul Taksim
Özel Kupa Turnuva 18.05.1928 Fenerbahçe 0 Vefa 3 M İstanbul Taksim
Gazi Büstü 10.08.1928 Fenerbahçe 3 Galatasaray 3 B İstanbul Taksim
Gazi Büstü 31.08.1928 Fenerbahçe 0 Galatasaray 4 M İstanbul Taksim
Fenerbahçe Stadı Açılış Kupası 25.10.1929 Fenerbahçe 10 Moda 1 G İstanbul Fenerbahçe
Özel Kupa Turnuva 19.09.1930 Fenerbahçe 2 Vinersport 4 M İstanbul Taksim
Özel Kupa Turnuva 21.09.1930 Fenerbahçe 3 III Ker 2 G İstanbul Taksim
Fenerbahçe Stadı Açılış Şildi 06.11.1931 Fenerbahçe 3 Union Sportiva Italiana 1 G İstanbul Fenerbahçe
Fenerbahçe Kupası 27.11.1931 Fenerbahçe 2 Kurtuluş (Tatavla) 3 M İstanbul Fenerbahçe
Fenerbahçe Kupası 15.01.1932 Fenerbahçe 7 Arnavutköy 1 G İstanbul Fenerbahçe
Olimpiyat Dergisi Kupası 17.01.1932 Fenerbahçe 2 Union Sportiva Italiana 1 G İstanbul Taksim
Fenerbahçe Kupası 22.01.1932 Fenerbahçe 14 Union Sportiva Italiana 3 G İstanbul Fenerbahçe
Olimpiyat Dergisi Kupası 31.01.1932 Fenerbahçe 4 Kurtuluş (Tatavla) 0 G İstanbul Fenerbahçe
Özel Kupa Turnuva 18.03.1932 Fenerbahçe 5 Beyoğluspor (Pera) 1 G İstanbul Fenerbahçe
Fenerbahçe Stadyumu açılışı ve Kaideli Heykel 13.05.1932 Fenerbahçe 1 Galatasaray 2 M İstanbul Fenerbahçe
Olimpiyat Dergisi Kupası 27.05.1932 Fenerbahçe 1 Galatasaray 0 G İstanbul Taksim
FB Bayramı 05.04.1933 Fenerbahçe 1 Boçkay 3 M İstanbul Fenerbahçe
Şeref Şildi 29.10.1934 Fenerbahçe 1 Galatasaray 0 G İstanbul Taksim
Şeref Şildi 02.11.1934 Fenerbahçe 0 Beşiktaş 0 B İstanbul Fenerbahçe
FB Bayramı 11.06.1935 Fenerbahçe 5 Servette 2 G İstanbul Fenerbahçe
FB-GS Bayramı 05.07.1936 Fenerbahçe 2 Galatasaray 3 M İstanbul Fenerbahçe
Ankara 19 Mayıs Stadı Açılış Kupası 16.12.1936 Fenerbahçe 3 Altınordu ( İzmir ) 1 G Ankara 19 Mayıs
Ankara 19 Mayıs Stadı Açılış Kupası 17.12.1936 Fenerbahçe 1 Ankaragücü 0 G Ankara 19 Mayıs
Dostluk Kupası 21.02.1937 Fenerbahçe 0 Güneş 1 M İstanbul Taksim
Dostluk Kupası 23.02.1937 Fenerbahçe 1 Galatasaray 1 B İstanbul Fenerbahçe
FB Bayramı 06.06.1937 Fenerbahçe 1 Rapid Wien 4 M İstanbul Fenerbahçe
Özel Kupa Turnuva 06.12.1937 Fenerbahçe 4 Beşiktaş 2 G İstanbul Fenerbahçe
FB Bayramı 19.06.1938 Fenerbahçe 2 AEK-Panathinaikos Karması 0 G İstanbul Fenerbahçe
Taksim Stadı 1.Açılış Kupası 01.02.1939 Fenerbahçe 2 Beyoğluspor (Pera) 1 G İstanbul Taksim
Taksim Stadı 1.Açılış Kupası 02.02.1939 Fenerbahçe 4 Kurtuluş (Tatavla) 1 G İstanbul Taksim
Taksim Stadı 1.Açılış Kupası 03.02.1939 Fenerbahçe 4 Taksim (Şişli) 1 G İstanbul Taksim
Bahar Kupası 01.05.1939 Fenerbahçe 1 Galatasaray 4 M İstanbul Taksim
FB Bayramı 11.06.1939 Fenerbahçe 0 Middlesex Wanderers 2 M İstanbul Fenerbahçe
Taksim Stadı 2.Açılış Kupası 09.09.1939 Fenerbahçe 4 Beyoğluspor (Pera) 2 G İstanbul Taksim
Taksim Stadı 2.Açılış Kupası 13.09.1939 Fenerbahçe 4 Taksim (Şişli) 1 G İstanbul Taksim
Bahar Kupası 24.09.1939 Fenerbahçe 0 Galatasaray 4 M İstanbul Fenerbahçe
Cumhuriyet Bayramı Kupası 30.10.1939 Fenerbahçe 2 Galatasaray 1 G İstanbul Taksim
Stadyum Kupası 03.12.1939 Fenerbahçe 1 Beyoğluspor (Pera) 0 G İstanbul Taksim
Deprem Turnuvası 07.01.1940 Fenerbahçe 0 Galatasaray 2 M İstanbul Taksim
Dörtler Turnuvası 11.05.1940 Fenerbahçe 3 Vefa 0 G İstanbul Taksim
Dörtler Turnuvası 12.05.1940 Fenerbahçe 2 Beşiktaş 2 B İstanbul Fenerbahçe
Vatan Gazetesi Kupası 30.10.1940 Fenerbahçe 3 Galatasaray 3 B İstanbul Fenerbahçe
Dörtler Kupası 09.03.1941 Fenerbahçe 2 Galatasaray 0 G İstanbul Şeref
Dörtler Kupası 16.03.1941 Fenerbahçe 2 İstanbulspor 1 G İstanbul Şeref
Dörtler Kupası 23.04.1941 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 7 M İstanbul Şeref
FB-GS Bayramı 17.05.1942 Fenerbahçe 1 Galatasaray 3 M İstanbul Fenerbahçe
Özel Kupa Turnuva 20.09.1942 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 3 M İstanbul Fenerbahçe
Özel Kupa Turnuva 27.09.1942 Fenerbahçe 3 Beşiktaş 0 G İstanbul Şeref
Dostluk Kupası 13.12.1942 Fenerbahçe Galatasaray T
Dostluk Kupası 02.01.1943 Fenerbahçe 1 Galatasaray 1 B İstanbul Şeref
Dostluk Kupası 18.12.1942 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 2 M İstanbul Şeref
Bayram Kupası 08.12.1943 Fenerbahçe 2 Beşiktaş 2 B İstanbul Şeref
FB Bayramı 09.06.1946 Fenerbahçe 1 Ennadiyül’Ehli 1 B İstanbul Fenerbahçe
Dostluk Kupası 01.12.1946 Fenerbahçe 0 Galatasaray 1 M İstanbul Fenerbahçe
5 Yıllık Şilt 08.06.1947 Fenerbahçe 0 Galatasaray 1 M İstanbul Fenerbahçe
Matbuat Cemiyeti Kupası 08.11.1947 Fenerbahçe 1 Galatasaray 0 G İstanbul Şeref
Matbuat Cemiyeti Kupası 09.11.1947 Fenerbahçe 2 Vefa 0 G İstanbul Şeref
Matbuat Cemiyeti Kupası 09.11.1947 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 0 G İstanbul Şeref
5 Yıllık Şilt 20.06.1948 Fenerbahçe 1 Galatasaray 2 M İstanbul İnönü
İzmir Fuar Kupası 11.09.1948 Fenerbahçe 3 İzmir Demirspor 2 G İzmir Alsancak
İzmir Fuar Kupası 12.09.1948 Fenerbahçe 6 Altay 0 G İzmir Alsancak
İzmir Fuar Kupası 14.09.1948 Fenerbahçe 0 Göztepe 2 M İzmir Alsancak
Basın Kupası 23.04.1949 Fenerbahçe 0 Beşiktaş 1 M İstanbul İnönü
Basın Kupası 24.04.1949 Fenerbahçe 2 Galatasaray 0 G İstanbul İnönü
Basın Kupası 30.04.1949 Fenerbahçe 3 Vefa 2 G İstanbul İnönü
Basın Kupası 01.05.1949 Fenerbahçe 2 Beşiktaş 1 G İstanbul İnönü
Basın Kupası 07.05.1949 Fenerbahçe 0 Galatasaray 1 M İstanbul İnönü
Basın Kupası 08.05.1949 Fenerbahçe 2 Vefa 0 G İstanbul İnönü
Son Saat Kupası 20.11.1949 Fenerbahçe 2 Galatasaray 0 G İstanbul İnönü
Ankara Şildi 10.12.1949 Fenerbahçe 2 Ankara Demirspor 1 G Ankara 19 Mayıs
Ankara Şildi 11.12.1949 Fenerbahçe 5 Gençlerbirliği 1 G Ankara 19 Mayıs
Gazeteciler Cemiyeti Kupası 21.10.1950 Fenerbahçe 2 Beşiktaş 1 G İstanbul İnönü 1 0
Beşler Turnuva Kupası 13.01.1951 Fenerbahçe 3 Vefa 1 G İstanbul İnönü
Beşler Turnuva Kupası 14.01.1951 Fenerbahçe 0 Galatasaray 2 M İstanbul İnönü
Beşler Turnuva Kupası 21.01.1951 Fenerbahçe 2 Austria Wien 2 B İstanbul İnönü
Beşler Turnuva Kupası 18.02.1951 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 1 B İstanbul İnönü
FB-GS Bayramı 01.05.1951 Fenerbahçe 2 Galatasaray 4 M İstanbul İnönü
Gazeteciler Cemiyeti Kupası 13.09.1951 Fenerbahçe 1 AEK 4 M İstanbul İnönü
Gazeteciler Cemiyeti Kupası 16.09.1951 Fenerbahçe 4 Dörtler Karması 0 G İstanbul İnönü
Gazeteciler Cemiyeti Kupası 14.10.1951 Fenerbahçe 0 Beşiktaş 3 M İstanbul İnönü
Dörtlü Turnuva 20.10.1951 Fenerbahçe 1 Türkiye Ordu Karması 1 B İstanbul İnönü
Dörtlü Turnuva 21.10.1951 Fenerbahçe 3 Galatasaray 3 B İstanbul İnönü
Üçlü Turnuva 28.10.1951 Fenerbahçe 2 Emniyet 2 B İstanbul Fenerbahçe 1 1
Üçlü Turnuva 16.12.1951 Fenerbahçe 2 Beşiktaş 3 M İstanbul İnönü
Eva Perón Kupası 27.01.1952 Fenerbahçe 3 Atletico de Lanus 2 G İstanbul İnönü
Akın Gazetesi Kupası 31.08.1952 Fenerbahçe 4 Alibeyköyspor (Adalet) 1 G İstanbul Fenerbahçe
Fuar ve Turizm Kupası 20.12.1952 Fenerbahçe 4 Altay 0 G İzmir Alsancak
Ege Ekspres Kupası 21.12.1952 Fenerbahçe 4 Karşıyaka 0 G İzmir Alsancak
Çanakkale Abide Kupası 29.03.1953 Fenerbahçe 1 Vefa 0 G İstanbul İnönü
Çanakkale Abide Kupası 19.04.1953 Fenerbahçe 3 Galatasaray 0 G İstanbul İnönü
Çanakkale Abide Kupası 26.04.1953 Fenerbahçe 3 Beşiktaş 0 G İstanbul İnönü
Fetih Kupası 31.05.1953 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 2 M İstanbul İnönü
Embros Gazetesi Kupası 30.08.1953 Fenerbahçe 4 Beyoğluspor (Pera) 1 G İstanbul Fenerbahçe
Eskişehir Atatürk Stadı Açılış Kupası 06.09.1953 Fenerbahçe 1 Eskişehir Demirspor 0 G Eskişehir Atatürk
İzmir Fuar Kupası 12.09.1953 Fenerbahçe 4 İzmir Kültürspor 0 G İzmir Alsancak
İzmir Fuar Kupası 13.09.1953 Fenerbahçe 4 Altınordu/İzmirspor Karması 1 G İzmir Alsancak
Ankara Telgraf Gazetesi Kupası 26.09.1953 Fenerbahçe 4 Ankara Karagücü 2 G Ankara 19 Mayıs
Ankara Telgraf Gazetesi Kupası 27.09.1953 Fenerbahçe 6 Hacettepe (Keçiörengücü) 4 G Ankara 19 Mayıs
Doğubank Kupası 29.08.1954 Fenerbahçe 5 Ankara Demirspor 1 G İstanbul Fenerbahçe
Atatürk Kupası 08.05.1955 Fenerbahçe 3 Vefa 2 G İstanbul İnönü
Atatürk Kupası 14.05.1955 Fenerbahçe 1 Alibeyköyspor (Adalet) 0 G İstanbul İnönü
Atatürk Kupası 15.05.1955 Fenerbahçe 2 Galatasaray 3 M İstanbul İnönü
Atatürk Kupası 19.05.1955 Fenerbahçe 4 Beşiktaş 4 B İstanbul İnönü
Üçler Dostluk Kupası 24.12.1955 Fenerbahçe 0 Galatasaray 1 M İstanbul İnönü
Üçler Dostluk Kupası 25.12.1955 Fenerbahçe 2 Beşiktaş 0 G İstanbul İnönü
Atatürk Kupası 05.05.1957 Fenerbahçe 2 Vefa 2 B İstanbul İnönü
Atatürk Kupası 08.05.1957 Fenerbahçe 1 Beykoz 1 B İstanbul İnönü
Atatürk Kupası 25.08.1957 Fenerbahçe 3 İstanbulspor 3 B İstanbul İnönü
Ankara 19 Mayıs Stadı Tevsian Açılış Kupası 13.10.1957 Fenerbahçe 3 Ankaragücü 0 G Ankara 19 Mayıs
Çanakkale Abide Kupası 16.03.1958 Fenerbahçe 4 İstanbulspor 3 G İstanbul İnönü
Başvekil Kupası 30.03.1958 Fenerbahçe 1 Galatasaray 1 B İstanbul İnönü
Bursa Yangını Yardım Kupası 21.09.1958 Fenerbahçe 8 Bursa Acar İdman Yurdu 0 G Bursa Atatürk
Vali Dilaver Argun Kupası 02.05.1959 Fenerbahçe 5 Ankara Demirspor 1 G Ankara 19 Mayıs
Vali Dilaver Argun Kupası 03.05.1959 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 0 G Ankara 19 Mayıs
Adana Kupası 23.05.1959 Fenerbahçe 4 Altay 0 G Adana 5 Ocak
Adana Kupası 24.05.1959 Fenerbahçe 2 Adana Akınspor 0 G Adana 5 Ocak
Kıbrıs Yeni Sabah Gazetesi Kupası 03.06.1959 Fenerbahçe 6 Kıbrıs Doğan Türk Birliği 0 G KKTC Lefkoşa
Hasan Polatkan Kupası 23.01.1960 Fenerbahçe 3 Hacettepe (Keçiörengücü) 1 G Ankara 19 Mayıs
Hasan Polatkan Kupası 24.01.1960 Fenerbahçe 1 Galatasaray 2 M Ankara 19 Mayıs
Adana Turnuva Kupası 21.05.1960 Fenerbahçe 2 Mersin İdman Yurdu 0 G Adana 5 Ocak
Adana Turnuva Kupası 22.05.1960 Fenerbahçe 2 Beşiktaş 0 G Adana 5 Ocak
Cemal Gürsel Kupası 18.06.1960 Fenerbahçe 5 Adapazarı Karması 2 G İstanbul İnönü
Cemal Gürsel Kupası 22.06.1960 Fenerbahçe 4 Vefa 0 G İstanbul İnönü
Cemal Gürsel Kupası 29.06.1960 Fenerbahçe 8 İstanbulspor 2 G İstanbul İnönü
Cemal Gürsel Kupası 01.07.1960 Fenerbahçe 6 Beşiktaş 2 G İstanbul İnönü
Cemal Gürsel Kupası 03.07.1960 Fenerbahçe 1 Galatasaray 0 G İstanbul İnönü
Edirne Kurtuluş Kupası 25.11.1960 Fenerbahçe 4 Edirne Karması 1 G Edirne 25 Kasım
Edirne Kurtuluş Kupası 26.11.1960 Fenerbahçe 5 Edirne Meriçspor 0 G Edirne 25 Kasım
Özel Kupa Turnuva 25.05.1961 Fenerbahçe 0 İstanbulspor 0 B İstanbul Fenerbahçe
Özel Kupa Turnuva 26.05.1961 Fenerbahçe 2 Feriköy 0 G İstanbul Fenerbahçe
Dörtlü Turnuva 29.08.1961 Fenerbahçe 1 Beykoz 2 M İstanbul İnönü
Dörtlü Turnuva 30.08.1961 Fenerbahçe 2 Galatasaray 0 G İstanbul İnönü
Eski Muharip Kupası 20.09.1961 Fenerbahçe 1 Galatasaray 1 B Ankara 19 Mayıs
Dörtlü Turnuva 20.01.1962 Fenerbahçe 1 Karşıyaka 0 G İzmir Alsancak
Dörtlü Turnuva 21.01.1962 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 1 B İzmir Alsancak
Doğuya Yardım Kampanyası 31.01.1962 Fenerbahçe 0 Beşiktaş 3 M İstanbul İnönü
Doğuya Yardım Kampanyası 07.02.1962 Fenerbahçe 2 Vefa 0 G İstanbul İnönü
Doğuya Yardım Kampanyası 14.02.1962 Fenerbahçe 3 Galatasaray 2 G İstanbul İnönü
Atatürk Kupası 09.09.1963 Fenerbahçe 3 Beşiktaş 1 G İstanbul İnönü
Atatürk Kupası 02.07.1964 Fenerbahçe 3 Galatasaray 1 G İstanbul İnönü
Ankara TSYD 03.11.1964 Fenerbahçe 1 Şekerspor (Şekerhilal) 0 G Ankara 19 Mayıs
Ankara TSYD 04.11.1964 Fenerbahçe 1 Ankaragücü 2 M Ankara 19 Mayıs
ASY-Galip Kulaksızoğlu Kupası 24.01.1966 Fenerbahçe 1 Galatasaray 0 G İstanbul İnönü
ASY-Galip Kulaksızoğlu Kupası 24.08.1968 Fenerbahçe 0 Galatasaray 0 B İstanbul Ali Sami Yen
Özel Kupa Turnuva 10.09.1969 Fenerbahçe 0 Farul Köstence 1 M Romanya Köstence
Özel Kupa Turnuva 16.09.1969 Fenerbahçe 0 Farul Köstence 0 B İstanbul İnönü
Özel Kupa Turnuva 15.10.1970 Fenerbahçe 0 Farul Köstence 0 B İstanbul Ali Sami Yen
Dörtlü Turnuva 14.06.1972 Fenerbahçe 1 Desportos 4 M İstanbul İnönü
Dörtlü Turnuva 17.06.1972 Fenerbahçe 0 Coritiba 2 M İzmir Atatürk
Dörtlü Turnuva 18.06.1972 Fenerbahçe 4 Türkiye A Milli Takım Adayları 3 G İstanbul Ali Sami Yen
Zafer Kupası 30.08.1972 Fenerbahçe 1 Galatasaray 0 G İstanbul Ali Sami Yen
İlk Kurşun Anıt Kupası 21.01.1973 Fenerbahçe 2 Galatasaray 1 G İzmir Atatürk
Cezmi Zallak Kupası 18.08.1973 Fenerbahçe 1 Altay 2 M İzmir Atatürk
50.Yıl Kupası 25.08.1973 Fenerbahçe 5 Göztepe 0 G İstanbul İnönü
50.Yıl Kupası 26.08.1973 Fenerbahçe 3 Beşiktaş 0 G İstanbul İnönü
50.Yıl Kupası 30.10.1973 Fenerbahçe 0 Galatasaray 0 B Ankara 19 Mayıs 0 0 3 4
Silahlı Kuvvetler Kupası 27.07.1974 Fenerbahçe 2 Boluspor 1 G Bolu Atatürk
Silahlı Kuvvetler Kupası 28.07.1974 Fenerbahçe 1 Galatasaray 0 G İstanbul İnönü
Zafer Kupası 28.08.1974 Fenerbahçe 5 Altay 0 G İzmir Atatürk
Zafer Kupası 30.08.1974 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 0 G İzmir Atatürk
Zafer Kupası 30.08.1975 Fenerbahçe 1 Altay 1 B İzmir Atatürk
Zafer Kupası 31.08.1975 Fenerbahçe 4 Beşiktaş 0 G İzmir Atatürk
Dörtlü Turnuva 13.11.1976 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 3 M İstanbul İnönü
Dörtlü Turnuva 14.11.1976 Fenerbahçe 4 Galatasaray 2 G İstanbul İnönü
Van Deprem Kupası 11.12.1976 Fenerbahçe 1 Ankara Karması 0 G Ankara 19 Mayıs
Van Deprem Kupası 12.12.1976 Fenerbahçe 6 Galatasaray 1 G Ankara 19 Mayıs
Cinnah Kupası 03.05.1977 Fenerbahçe 1 Altay 1 B Ankara 19 Mayıs 0 0 2 4
Cinnah Kupası 04.05.1977 Fenerbahçe 2 Eskişehirspor 0 G Ankara 19 Mayıs
Mareşal Tito Kupası 30.07.1977 Fenerbahçe 2 Rajo Vallecano 0 G Yugoslavya Pirot
Mareşal Tito Kupası 31.07.1977 Fenerbahçe 1 Radniçki Pirot 3 M Yugoslavya Pirot
Uluslararası Berlin Turnuva Kupası 26.07.1980 Fenerbahçe 0 AEK 0 B Almanya Berlin 0 0 6 5
Uluslararası Berlin Turnuva Kupası 27.07.1980 Fenerbahçe 3 Hertha Berlin 0 G Almanya Berlin
Vatan Kupası 03.08.1980 Fenerbahçe 3 Galatasaray 2 G Almanya Offenbach
Barış Kupası 24.01.1981 Fenerbahçe 2 Kocaelispor 1 G İstanbul İnönü
Barış Kupası 25.01.1981 Fenerbahçe 1 Galatasaray 1 B İstanbul İnönü
Westfalya Kupası 19.07.1981 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 0 G Almanya Herne
Polis Vakfı Kupası 19.06.1982 Fenerbahçe 0 Trabzonspor 0 B İstanbul İnönü 0 0 2 4
Polis Vakfı Kupası 20.06.1982 Fenerbahçe 2 Galatasaray 2 B İstanbul İnönü 0 0 3 4
FB Bayramı 01.08.1982 Fenerbahçe 1 Kocaelispor 1 B İstanbul İnönü
Kara Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı 03.09.1982 Fenerbahçe 2 Ankaragücü 2 B Ankara 19 Mayıs 0 0 2 3
Kara Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı 04.09.1982 Fenerbahçe 3 Antalyaspor 1 G Ankara 19 Mayıs
Akıl Hastaları Vakfı Turnuvası 13.11.1982 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 1 B İstanbul İnönü 0 0 3 4
Akıl Hastaları Vakfı Turnuvası 14.11.1982 Fenerbahçe 1 Sarıyer 1 B İstanbul İnönü 0 0 5 3
İzmir Dörtlü Turnuva Kupası 23.08.1985 Fenerbahçe 2 Altay 1 G İzmir Atatürk
İzmir Dörtlü Turnuva Kupası 24.08.1985 Fenerbahçe 1 Beşiktaş 1 B İzmir Atatürk
Girne Kupası 08.01.1989 Fenerbahçe 5 Eskişehirspor 2 G KKTC Girne
Tuborg Kupası 14.09.1993 Fenerbahçe 3 Manchester City 1 G İstanbul İnönü
Fiat Dörtlü Turnuva 28.07.1994 Fenerbahçe 1 Werder Bremen 2 M Almanya Halle
Fiat Dörtlü Turnuva 29.07.1994 Fenerbahçe 2 PSV Eindhoven 2 B Almanya Leipzig 0 0 2 3
Mehmetçik Kupası 22.04.1995 Fenerbahçe 1 Galatasaray 1 B İstanbul Fenerbahçe
Gurbet Kupası 17.07.1996 Fenerbahçe 0 Galatasaray 0 B Almanya Frankfurt
Gurbet Kupası 20.07.1996 Fenerbahçe 1 Trabzonspor 1 B Almanya Frankfurt
Amadora Kupası 14.01.1997 Fenerbahçe 1 Estrela Amadora 0 G Portekiz Lizbon
Atatürk Kupası 10.11.1998 Fenerbahçe 2 Beşiktaş 0 G Ankara 19 Mayıs
Yayla Kupası 22.07.2000 Fenerbahçe 3 Alemania Aachen 0 G Almanya Krefeld
Yayla Kupası 23.07.2000 Fenerbahçe 1 KFC Uerdingen 0 G Almanya Krefeld
Yayla Kupası 23.07.2000 Fenerbahçe 0 Trabzonspor 0 B Almanya Krefeld 0 0 3 5
Efes Cup 09.01.2002 Fenerbahçe 3 Sturm Graz 0 G Antalya Atatürk
Efes Cup 11.01.2002 Fenerbahçe 3 Göteborg 0 G Antalya Atatürk
Efes Cup 13.01.2002 Fenerbahçe 1 Spartak Moskova 1 B Antalya Atatürk 0 0 4 5
Alpen Cup 17.07.2002 Fenerbahçe 6 Kaiserslautern 2 G Avusturya Innssburck
Alpen Cup 18.07.2002 Fenerbahçe 0 Hamburg SV 2 M Avusturya Innssburck
Efes Cup 11.01.2003 Fenerbahçe 5 Werder Bremen 1 G Antalya Atatürk
Efes Cup 15.01.2003 Fenerbahçe 1 PSV Eindhoven 2 M Antalya Atatürk
Efes Cup 17.01.2003 Fenerbahçe 1 Trabzonspor 2 M Antalya Atatürk
Antalya Kupası 12.01.2007 Fenerbahçe 4 ADO Den Haag 1 G Antalya Atatürk
Antalya Kupası 14.01.2007 Fenerbahçe 0 Energie Cottbus 0 B Antalya Atatürk 0 0 4 3
Özel Kupa Turnuva 14.07.2010 Fenerbahçe 0 AZ Alkmaar 2 M Almanya Köln
Özel Kupa Turnuva 17.07.2010 Fenerbahçe 2 Köln 5 M Almanya Köln
Spor Toto Dostluk Kupası 21.07.2010 Fenerbahçe 1 Galatasaray 0 G Almanya Mönchengladbach
Cumhuriyet Kupası 04.09.2010 Fenerbahçe 3 Sivasspor 0 G Sivas 4 Eylül
Brüksel Kupası 14.07.2011 Fenerbahçe 3 Twente 4 M Belçika Brüksel
Brüksel Kupası 16.07.2011 Fenerbahçe 3 Standard Liege 1 G Belçika Brüksel